O nas

Wodospad Skogafoss

Cześć!

Nazywamy się Ula i Albert, jesteśmy blogerami podróżniczymi - podróżujemy po całym świecie, blisko i daleko, razem i osobno, prywatnie i służbowo. Żyjemy na pełnych obrotach, łącząc góry i podróże z pracą zawodową, a także z realizacją naszych pasji, ciągłym szkoleniem i rozwijaniem się, a teraz także z blogowaniem. Aby stworzyć tego bloga, połączyliśmy siły, żeby jak najszerzej opisać tematy górskie i podróżnicze. Mamy nadzieję, że blog ten będzie skarbnicą wiedzy o dalekich i bliskich destynacjach i praktycznym poradnikiem dla każdego, kto chce zorganizować swoją wymarzoną podróż.

Poznaliśmy się w Gruzji, w górach Kaukazu, w bazie pod górą Kazbek, na wysokości 3650 m n.p.m. Ula, pracując jako pilot wyprawy, prowadziła tam komercyjną wyprawę na szczyt, a Albert odbywał wtedy dyżur jako ratownik projektu Bezpieczny Kazbek. Kilka miesięcy później okazało się, że mieszkamy na tej samej ulicy we Wrocławiu, 200 metrów od siebie 🙂

Od tego czasu postanowiliśmy razem odkrywać świat i szukać nowych przygód.

Kim jesteśmy?

ula-o-mnie

Ula – absolwentka AWFu, obecnie studentka Filologii Angielskiej. Fanka ekstremalnych wyzwań, niezwykłych podróży i wszelakiej aktywności fizycznej. Odwiedziła ponad 45 krajów na 5 kontynentach, zdobywała szczyty Europy, Azji, Afryki, Alaski i Ameryki Południowej. Od kilku lat pracuje jako pilot wypraw, prowadzi grupy w górach wysokich (m.in. 7-krotnie stanęła na szczycie Kilimandżaro) oraz na szlakach turystycznych różnych kontynentów. Czas wolny wypełnia jej realizacja licznych pasji: wspinaczka skałkowa i lodowa, biegi górskie, skitury, snowboard, jazda konna, nurkowanie, paralotniarstwo. Ciągła potrzeba rozwoju sprawia, że uczestnicząc w szkoleniach i kursach stale podnosi swoje umiejętności, uczy się kolejnych języków obcych i zdobywa szlify instruktorskie w różnych dyscyplinach sportowych.

bezpieczny-kazbek-gruzja

Albert – zawodowo Oficer Państwowej Straży Pożarnej i Ratownik Medyczny. Miłośnik autostopowych podróży, alpinizmu, wspinaczki górskiej i taternictwa jaskiniowego. Chęć niesienia pomocy innym, pracę i swoje pasje łączy angażując się w działania Karkonoskiej Grupy GOPR, międzynarodowego modułu poszukiwawczo-ratowniczego USAR POLAND oraz jako ratownik w projekcie Bezpieczny Kazbek działającego w Gruzji. Jest również przewodnikiem psa rasy Golden Retriever, który jest w trakcie szkolenia do poszukiwań ludzi pod gruzami i w terenie otwartym. Albert świetnie odnajduje się jako instruktor, prowadząc liczne szkolenia w zakresie ratownictwa medycznego, górskiego i wysokościowego. Zawsze otwarty na nowe wyzwania i zdobywanie nowych umiejętności, trenował pływanie, taniec towarzyski, sporty walki (karate, capoeira, brazylijskie ju-jitsu), a w ostatnim czasie lata na paralotni ( nieprzyziemnie 🙂 ).

Na co dzień (i w niektórych przygodach) towarzyszą nam nasi wierni przyjaciele:

Orion - Golden Retriever szkolący się do poszukiwań osób zaginionych oraz Vicky - Border Collie z wieloma sukcesami aktorskimi i sportowymi.

orion-the-golden
vicky-border-collie