Leśny Dwór

Dzisiaj zabieram Was do mojego ukochanego miejsca na mapie Polski – Pakówki. W tej małej wiosce mieści się Leśny Dwór - niezwykłe miejsce prowadzone przez wspaniałych ludzi. Położony niedaleko Rawicza, pod samym lasem, daleko od miejskiego zgiełku i skupisk ludzi, jest idealnym miejscem na odpoczynek. Wracam tam od trzynastu lat, od kiedy pierwszy raz odwiedziłam Pakówkę.

 

 

Państwo Katarzyna i Zbigniew Głuszek założyli Leśny Dwór w 1998 roku i od tego czasu wyszkolili w jeździe konnej setki młodych koniarzy, organizując obozy jeździeckie w każde wakacje i ferie zimowe. W ciągu roku szkolnego prowadzą regularne treningi jazdy konnej dla dzieci i osób dorosłych na różnych stopniach zaawansowania. W przyjemnym i bezpiecznym szkoleniu jeździeckim pomagają im dobrze przygotowane i zadbane konie. Każdy, kto szkolił się w Leśnym Dworze z pewnością powie Wam, że te konie są wspaniałymi nauczycielami!

Nad przebiegiem szkolenia jeździeckiego czuwają profesjonalni instruktorzy z ogromnym doświadczeniem, zawodniczym i szkoleniowym. Ich nauki prowadzą do osiągnięcia harmonii z koniem i nawiązania relacji z tym wspaniałym zwierzęciem, tak aby i jeździec i koń mieli frajdę z treningów. Nie jest to typowa szkółka jeździecka - to miejsce, gdzie człowiek uczy się nie tylko jazdy konnej, ale również tak potrzebnych jeźdźcom cierpliwości, spokoju, odpowiedzialności i budowania relacji ze zwierzętami.

leśny-dwór-emily
pakówka-kartagina-adagio
leśny-dwór

Obozy jeździeckie

Jeśli szukacie obozu jeździeckiego dla siebie albo swoich dzieci – nie ma lepszego miejsca! Obozy są kameralne, do 12 uczestników na turnusie. Przede wszystkim, dzięki temu instruktorzy podczas treningów mogą indywidualnie podejść do każdego jeźdźca i skupić się na poprawie jego jazdy. Ponadto, w takiej małej grupie, uczestnicy mogą dobrze się poznać i zaprzyjaźnić, a ich potrzeby i oczekiwania są zawsze zauważane.

Podczas obozu, uczestnicy trenują 2 razy dziennie pod czujnym okiem instruktora. Szkolenie jeździeckie obejmuje treningi ujeżdżeniowe i skokowe, wyjazdy w teren, a także pracę z koniem z ziemi i elementy jeździectwa naturalnego. Gdy jeździłam tam na obozy, za każdym razem wracałam z uczuciem, że przez 2 tygodnie nauczyłam się więcej, niż przez cały rok w innych stajniach w moim mieście.

leśny-dwór
leśny-dwór

 

 

Istnieje też możliwość przyjechania na obóz ze swoim koniem – nie zmienia to ceny pobytu.

Dla chętnych, podczas obozu, możliwe jest podejście do egzaminu na Brązową i Srebrną Odznakę Jeździecką PZJ. Turnusy z egzaminami są prowadzone pod kątem przygotowania do próby ujeżdżeniowej i skokowej oraz nauki do części teorytycznej.

Ale nie tylko końmi człowiek żyje – ja od lat powtarzam Pani Kasi, że wracam głównie dla ciasta! To, jak karmią w Leśnym Dworze, niewątpliwie przeszło już do legendy. Domowa kuchnia, codzienne przepyszne obiady i ciasta sprawiają, że szybko nadrabia się spalone na treningach kalorie 🙂

Dla koniarzy

Ośrodek jeździecki "Leśny Dwór" posiada CERTYFIKAT II KATEGORII Polskiego Związku Jeździeckiego. Na jego terenie znajdują się 4 budynki stajenne, padoki i pastwiska, do jazdy udostępnione są dwie ujeżdżalnie, hala i roundpen. Ośrodek leży przy samym lesie, który jest idealnym miejscem do wyjazdów w teren.

leśny-dwór
plac-leśny-dwór
hala-pakówka
leśny-dwór-zawody

 

 

Poza nauką jazdy konnej i obozami jeździeckimi Leśny Dwór oferuje pensjonat dla koni. Po więcej informacji na ten temat, kontaktujcie się bezpośrednio z Panią Kasią – nr tel. 667 679 267 lub przez Facebooka Leśny Dwór.

Niezależnie od tego czy jeździcie od lat, dopiero zaczynacie swoją przygodę jeździecką, trenujecie do zawodów czy największą przyjemność sprawia Wam spokojna jazda po lesie – Leśny Dwór to miejsce dla Was: na treningi, na obóz jeździecki albo na miły weekend z końmi i wieczorem przy ognisku.

Nie jestem w stanie słowami opisać, ile przepięknych wspomnień i niezapomnianych momentów wiążę z obozami w Pakówce. W związku z tym, polecam z całego serca każdemu, kto szuka swojego miejsca w tym pięknym, jeździeckim świecie.

Wyjedziecie stamtąd z otwartą głową pełną pomysłów na siebie i swojego konia, cudownym uczuciem podniesienia swoich umiejętności, delikatniejszą ręką i … pełnym brzuchem! 🙂

cyklon-pakówka
Ula
Ula
Absolwentka AWFu, obecnie studentka Filologii Angielskiej. Fanka ekstremalnych wyzwań, niezwykłych podróży i wszelakiej aktywności fizycznej. Odwiedziła 40 krajów na 5 kontynentach, zdobywała szczyty Europy, Azji, Afryki, Alaski i Ameryki Południowej. Od kilku lat pracuje jako pilot wypraw, prowadzi grupy w górach wysokich (m.in. 7-krotnie stanęła na szczycie Kilimandżaro) oraz na szlakach turystycznych różnych kontynentów. Czas wolny wypełnia jej realizacja licznych pasji: wspinaczka skałkowa i lodowa, biegi górskie, skitury, snowboard, jazda konna, nurkowanie, paralotniarstwo. Ciągła potrzeba rozwoju sprawia, że uczestnicząc w szkoleniach i kursach stale podnosi swoje umiejętności, uczy się kolejnych języków obcych i zdobywa szlify instruktorskie w różnych dyscyplinach sportowych.