Przewodniki

Hobbitenango – atrakcja w okolicy Antigua

Hobbitenango

Hobbitenango to ciekawe miejsce, które można odwiedzić podczas pobytu w mieście Antigua w Gwatemali!

Jest to ośrodek z hotelem, restauracjami, kawiarniami i różnymi atrakcjami, cały w hobbitowym stylu.

Położony jest na 2500 m n.p.m. i ma aż 12 świetnych punktów widokowych na otaczające wulkany. Niestety, jak zobaczycie na zdjęciach, nam się nie trafiły żadne widoki, bo akurat byliśmy w chmurze. Miejsce to jest bardzo zdjęciowe i instagramowe – z widokami niewątpliwie jeszcze bardziej! W Hobbitenango, oprócz malowniczych widoków i chatek hobbitów, są też różne atrakcje, między innymi strzelanie z łuku, minigolf, targi z pamiątkami, pełno zabaw oraz największa w Ameryce Środkowej huśtawka na drzewie. Wszystko jest zawarte w cenie biletu wstępu bez limitu. Na wyjście z dzieciakami czy na niepowtarzalną sesję zdjęciową świetna opcja!

hobbitenango-hobbit-house

Jak dostać się do Hobbitenango z Antigua?

Położenie Hobbitenango: 14°36’05.8″N 90°42’10.2″W

Hobbitenango leży około 10 kilometrów na północny wschód od Antigua, a czas dojazdu z miasta to 20-25 minut.

Można dojechać na kilka sposobów:

  • swoim samochodem (koszt parkingu na cały dzień to 20 GTQ – 10 PLN)
  • Uberem (koszt przejazdu to około 35 GTQ w jedną stronę – około 17 PLN)
  • shuttle busem ośrodka (koszt przejazdu to 35 GTQ za osobę w obie strony – około 17 PLN)

Wstęp

Koszt wejścia to 50 GTQ – 25 PLN.

Dla dzieci do 11 roku życia – 30 GTQ – 15 PLN.

Wszystkie atrakcje, gry, punkty widokowe w cenie wstępu.

Hotel

Do wynajęcia są 3 domki w hobbitowym stylu, z pięknymi widokami na otaczające wulkany. Więcej informacji dotyczących noclegów znajdziecie tutaj. Goście hotelu mogą korzystać ze wszystkich atrakcji ośrodka bez dodatkowych opłat.

hobbitenango-hobbit-house
mirador-antigua
hobbitenango-antigua
hobbitenango-widok
hobbitenango-guatemala

Wybierasz się lub jesteś w Gwatemali? Koniecznie przeczytaj nasz wpis z listą 4 miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć w tym kraju! Mamy nadzieję, że znajdziesz tam sporo inspiracji, a Gwatemala zachwyci Cię tak samo jak nas!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami, polub nas na Facebooku!

Ula
Ula
Absolwentka AWFu, obecnie studentka Filologii Angielskiej. Fanka ekstremalnych wyzwań, niezwykłych podróży i wszelakiej aktywności fizycznej. Odwiedziła 40 krajów na 5 kontynentach, zdobywała szczyty Europy, Azji, Afryki, Alaski i Ameryki Południowej. Od kilku lat pracuje jako pilot wypraw, prowadzi grupy w górach wysokich (m.in. 7-krotnie stanęła na szczycie Kilimandżaro) oraz na szlakach turystycznych różnych kontynentów. Czas wolny wypełnia jej realizacja licznych pasji: wspinaczka skałkowa i lodowa, biegi górskie, skitury, snowboard, jazda konna, nurkowanie, paralotniarstwo. Ciągła potrzeba rozwoju sprawia, że uczestnicząc w szkoleniach i kursach stale podnosi swoje umiejętności, uczy się kolejnych języków obcych i zdobywa szlify instruktorskie w różnych dyscyplinach sportowych.